Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği Kariyer Komitesi olarak faaliyetlerimize 2019 yılı Şubat ayında başladık. Yönetim Kurulu ve diğer komitelerle yakından çalışan komite ekibimize Galatasaray Üniversitesi mezunu insan kaynakları profesyonellerinden oluşan yaklaşık kırk kişilik bir ekip de çeşitli faaliyetlerinde destek vermektedir. 

Komite olarak çalışmalarımız kapsamında:

  • Staj zorunluluğu bulunan fakülte ve bölüm öğrencilerine stajlarıyla ilgili destek olmak amacıyla Galatasaray Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGEM) ile işbirliği yaparak yaklaşık 80 öğrenciyle mülakat yaptık. 20 öğrenci irtibatta olduğumuz kurumlarda stajlarını gerçekleştirdi. 
  • Özel sektör ve kamu sektöründen çeşitli kurum ve kuruluşlar ve çeşitli sivil toplum örgütleriyle uzun dönemli işbirlikleri için görüşmeler yaptık. Mezunlar ve öğrenciler için kariyer desteği sunduk.
  • ”Yeni Gelecek 4.0” adında katılımcı öğrencilere özgeçmiş hazırlama teknikleri eğitimlerinin verildiği, Türkçe ve İngilizce mülakat simülasyonlarının yapıldığı, çeşitli şirket ve departman tanıtımlarının yapıldığı yoğun ve verimli bir çevrimiçi eğitim programı düzenledik.
  • Üniversitemiz mezunu İnsan Kaynakları profesyonellerini bir araya getirdik.
  • Mezunlarımız ve diğer paydaşlardan gelen iş ilanlarını paylaştık. İlan veren kuruluşların talebi üzerine adaylarla ön görüşmeler gerçekleştirerek aday kısa listeleri oluşturduk.

Bu çalışmalarımıza yenilerini ekleyerek önümüzdeki dönemde de mezunlarımızın ve öğrencilerin yanında olmaya devam edeceğiz. 

close

Bildirim almak ister misiniz?

Yeni ilanlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakmanız yeterli!